Pogoda

Zegar

Kalendarz

Dzisiaj jest: 25 Czerwiec 2026    |    Imieniny obchodzą: Dorota, Łucja, Wilhelm

Cytat dnia

Jest cała ziemia samotności i tylko jedna grudka twojego uśmiechu.

Grupa Bumech, po III kwartałach 2025 r. zaraportowała 26,3 mln zł zysku operacyjnego w porównaniu do 104,2 mln zł straty w analogicznym okresie 2024 r. Z kolei EBITDA Grupy wyniosła blisko 46 mln zł, a zysk netto 2,6 mln zł (76,6 mln zł straty netto w okresie styczeń-wrzesień 2024 r.). Grupa osiągnęła bardzo dobre wyniki operacyjne, zważywszy na zmniejszenie przychodów do wysokości 263,7 mln zł.
To dodatkowo podkreśla, że sanacja spółki zależnej - PG Silesia - przynosi efekty. Grupa Bumech dynamicznie przyspiesza proces dywersyfikacji działalności, równolegle rozwijając projekty energetyczne, multi-utility, produkcję biomasy oraz działalność w sektorze obronnym.
- Po III kwartałach 2025 r. Grupa Bumech osiągnęła znaczną poprawę wyników finansowych - wypracowaliśmy 26,2 mln zł zysku operacyjnego, przy EBITDA na poziomie blisko 46 mln zł. To efekt konsekwentnych działań restrukturyzacyjnych w PG Silesia, radykalnej optymalizacji kosztów oraz dywersyfikacji działalności Grupy. Pokazuje to, że przyjęta strategia przynosi realne efekty i pozwala nam budować stabilny, odporny na wahania rynkowe model biznesowy - powiedział Andrzej Bukowczyk, Wiceprezes Zarządu Bumech S.A.
W toku postępowania sanacyjnego PG Silesia wdrożyła szereg działań poprawiających efektywność operacyjną i stabilność finansową. Przełożyło się to na znaczącą poprawę przepływów pieniężnych - Grupa wypracowała 12,6 mln zł dodatnich przepływów operacyjnych (wobec 3 mln zł ujemnych po III kwartałach 2024 r.) oraz 4,6 mln zł przepływów netto ogółem (w porównaniu do -51,7 mln zł rok wcześniej), co potwierdza utrzymujący się pozytywny trend mimo trudnych warunków rynkowych.

Czytaj więcej: Sanacja PH Silesia przynosi efekty

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej: Petycja do premiera

 

 

 

 

 

30 października minęła 46. rocznica katastrofy górniczej w kopalni Silesia. W tym tragicznym wypadku, na skutek pożaru, życie straciło 22 górników. Akcja ratunkowa trwała do 18 grudnia i była jedną z najdłuższych akcji w historii polskiego górnictwa węgla kamiennego. W hołdzie poległym, pod pomnikiem upamiętniającym górników, złożono kwiaty.
W uroczystości przy pomniku pod bramą główną PG Silesia udział wzięli przedstawiciele władz czechowickiej kopalni oraz związków zawodowych działających przy zakładzie, a także burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.
Moment składania wieńców i zapalenia zniczy był chwilą zadumy i refleksji nad ryzykiem, z którym na co dzień mierzą się górnicy. Pomnik jest hołdem dla tych, którzy poświęcili życie w trudnej i niebezpiecznej pracy.
Obchody tej smutnej rocznicy przypominają również o sile lokalnej wspólnoty, która nie zapomina o swoich bohaterach i dba, by ich pamięć trwała wiecznie. 

Nasi partnerzy:    Partner 1      Partner 1      Partner 1       Partner 1

Joomla Templates - by Joomlage.com